Čištění koberců

Vhodné druhy koberců k čištění

Koberec bývá označován jako nejideálnější podlaha pro alergiky. Nicméně, je důležité o koberec správně pečovat. Udržovat koberce čisté se vyplatí nejen v případě, že je člověk alergik. A proto je důležité dbát na čistotu svých koberců. Existují dva základní typy čištění – suché a mokré.

Čištění touto metodou je vhodné téměř pro všechny obvyklé druhy koberců (z přírodních a syntetických materiálů) Můžeme Vám dokonce vyčistit i perské koberce. Výjimkami jsou koberce, které částečně obsahují kůži a koberce jutové.

Čištění různých druhů znečištění

Vzhledem k tomu, že se jedná o hloubkové čištění, je možné vyčistit téměř jakoukoliv špínu a nečistotu. Především se setkáváme s odstraněním mastnoty, vsáklé špíny, nebo třeba pachu z cigaretového kouře. Nejen, že tyto skvrny dokážeme odstranit, ale zároveň dodáme Vašim kobercům příjemnou vůni. Nedoporučujeme čistit znečištění jako je vosk, inkoust, nebo žvýkačky.

Pravidelnost

Čištění koberců v bytech se doporučuje min. 1x ročně. V kancelářích by se koberce měli čistit alespoň 2-3x ročně. Jinak je tomu i alergiků, či rodin s dětmi, nebo domácími zvířaty. Zde by mělo docházet k čištění nejméně 3x ročně. Je důležité si uvědomit, že koberec zabírá určitou část obytného prostoru a je jedním z největších domácích rezervoárů prachu a roztočů. Proto je opravdu pravidelnost při čištění velmi podstatná věc.

Doba čištění a schnutí

V dnešní době lze zakoupit téměř jakoukoliv velikost koberce tak i s ohledem na to a na míru znečištění je těžké přesně odhadnout obvyklou dobu čištění. Přibližně vyčištění 30m2 trvá okolo hodiny.

Doba schnutí se odvíjí v závislosti na podmínkách, které jsou v místnosti. Přibližně to bývá okolo 2-3 hodin.

Formulář pro nezávaznou objednávku čištění

Zavřít menu