Čištění matrací

Vhodné druhy matrací na čištění

Námi prováděná extrakční metoda, je velmi účinná i na čištění matrací. Člověk v posteli tráví poměrně dost času, a tak není divu, že se v matraci usazuje nečistota, roztoči a jiná havěť, která nám znepříjemňuje nejen spánek, ale také dýchání.

Extrakční metodou je možné čistit téměř všechny druhy matrací (výjimkou jsou matrace z vodoodpudivých materiálů).

Čištění různých druhů znečištění

Při použití této metody dochází k hloubkovému čištění. Z toho důvodu, se lze zbavit potu, tělního mazu, šupinek kůže (které velmi lákají roztoče), skvrn od jídla, u např. dětských postýlek také moči a zároveň se dodá Vaší matraci příjemná vůně. Je velmi důležité nechat si skvrny odstranit co nejdříve, neboť čím déle jsou skvrny na matraci, tím hůře se čistí.

Pravidelnost čištění

Je důležité nezapomínat na pravidelnost u čištění matrací. Doporučujeme čistit Vaše matrace alespoň 3x ročně. Samozřejmě, je-li v rodině alergik, dítě je vhodné matraci čistit častěji. Pravidelné čištění totiž zamezuje vzniku alergenů (roztočů a jejich výkalů).

Doba čištění a schnutí

Nelze přesně určit dobu čištění, poněvadž závisí na míře znečištění a velikosti čištěné plochy. Nicméně běžně se doba čištění pohybuje okolo 1 hodiny.

Obecně čas vysychání závisí na mnoha faktorech – především na podmínkách v místnosti, kde se matrace čistí (teplota, větratelnost…). Avšak, lze říci, že se nejčastěji doba vysychání pohybuje mezi 2-4 hodinami.

Formulář pro nezávaznou objednávku čištění

Zavřít menu