Čištění perských koberců

Původ perských koberců

Perské koberce jsou nedílnou součástí některých domácností, kanceláří, nebo jiných objektů. Nicméně čištění perských koberců si vyžaduje speciální péči. Největší ohrožení pro perské koberce hrozí od zavlečených pevných nečistot, jako je prach a písek.

Již sám název napovídá, že koberce pochází z oblasti Persie a na tomto území se v současné době nachází Írán. S postupem času se perské koberce začaly vyrábět i v ostatních asijských státech a začala stoupat jejich popularita. Nicméně ty nejkvalitnější perské koberce se stále vyrábějí v Íránu (čím kvalitnější koberec, tím vyžaduje menší údržbu).

Samotný proces

Průběh čištění je stejný jako u čištění normálních, běžných koberců. Jen u perských koberců potřeba tento proces provádět několikrát (někdy až 8x, nebo 10x)a tudíž je čištění mnohem složitější a nákladnější.

Šetrné čištění

Více než u jakýchkoliv jiných koberců je právě u perských nutné, čistit je šetrně. Především jde o šetrnost k barvě a samotnému materiálu. Čištění perských koberců provádíme také extrakční metodou čištění, nicméně je důležité přistupovat k čištění s velkou opatrností

Materiál

Materiál perských koberců je natolik vzácný, že je opatrnost opravdu na místě. Jedná se velmi často o ovčí vlnu a hedvábí. Samotná ovčí vlna obsahuje tzv. lanolin, který velmi těžko přijímá vodu (a jiné kapalné látky). Chcete-li provést mokré čištění, nedoporučujeme provádět to sami doma. Je daleko lepší pozvat si profesionály a svěřit Váš perský koberec do našich rukou.

Pravidelnost

Čištění by se mělo provádět ve spojitosti s mírou používání koberce. Poměrně často používané koberce doporučujeme čistit alespoň jednou ročně.

Formulář pro nezávaznou objednávku čištění

Zavřít menu