Čištění sedacích souprav

Vhodné druhy sedacích souprav na čištění

Z široké škály čalouněného nábytku nejčastěji čistíme sedací soupravy. Na čištění používáme metodu extrakčního čištění, kterou používáme i na čištění židlí, matrací a koberců.

Lze říci, že touto metodou je možné vyčistit téměř všechny druhy sedacích souprav (přírodní potah, syntetický potah). Nicméně i zde existuje výjimka. Výjimkou jsou sedací soupravy s koženým potahem, nebo potahy s teflonovou úpravou.

Čištění různých druhů znečištění

Extrakční metoda dokáže snadno vyčistit nečistoty z povrchu, ale zároveň zvládá i hloubkové čištění. Nejčastěji se setkáváme se skvrnami od potravin, ale lze se zbavit i fleků od potu aj. Nejen, že tyto skvrny dokážeme odstranit, ale zároveň dodáme Vašim sedacím soupravám příjemnou vůni. Je velmi důležité nechat si skvrny odstranit co nejdříve, neboť čím déle jsou skvrny na povrchu, tím hůře se čistí. Touto metodou nelze vyčistit vosk, nebo inkoust.

Pravidelnost

Pravidelné čištění sedacích souprav je základem pro jejich dlouhodobou životnost. Doporučujeme čistit sedací soupravy alespoň 2x ročně. Četnost čištění mohou ovlivňovat tyto faktory: alergie, domácí mazlíčci, astmatici. V těchto situacích je nutné provádět čištění častěji.

Doba čištění a schnutí

Nelze přesně určit dobu čištění, poněvadž závisí na míře znečištění a velikosti čištěné plochy. Nicméně běžně se doba čištění pohybuje okolo 1-2 hodin.

Lze říci, že se nejčastěji doba vysychání pohybuje okolo 2-5 hodin. Nicméně, obecně čas vysychání závisí na mnoha faktorech – především na podmínkách v místnosti, kde se nábytek čistí – důležitá je teplota a proudění vzduchu.

Formulář pro nezávaznou objednávku čištění

Zavřít menu