Čištění židlí

Doba čištění a schnutí

Nelze přesně určit dobu čištění, poněvadž závisí na míře znečištění a velikosti čištěné plochy. Nicméně běžně se doba čištění pohybuje okolo čtvrt hodiny na jednu židli.

Podobně jako u matrací, koberců aj. čas vysychání závisí na mnoha faktorech – především na podmínkách v místnosti, kde se židle čistí. Schnutí je urychleno tím, že je voda ihned odsávána zpět. Lze tedy říci, že se nejčastěji doba vysychání pohybuje okolo 2 hodin.

Čištění různých druhů znečištění

Při použití této metody dochází k hloubkovému čištění. Nejčastěji se setkáváme se skvrnami od potravin, ale lze se zbavit i fleků od potu aj. Nejen, že tyto skvrny dokážeme odstranit, ale zároveň dodáme Vašim židlím příjemnou vůni. Je velmi důležité nechat si skvrny odstranit co nejdříve, neboť čím déle jsou skvrny na židli, tím hůře se čistí. Bohužel nedokážeme vyčistit nečistoty jako je vosk, žvýkačky, nebo inkoust.

Pravidelnost čištění

Je důležité nezapomínat na pravidelnost čištění, neboť pravidelným a včasným čištěním židlí se prodlužuje jejich životnost. Čištění touto metodou u židlí v domácnostech nebo v kancelářích doporučujeme 2× ročně.

Vhodné druhy židlí na čištění

Velmi často opomíjená, ačkoliv poměrně důležitá činnost, je čištění židlí. Extrakční metoda používaná pro dokonalé čištění matrací, koberců je pro mnohé velmi známá. Nicméně lze ji velmi efektivně použít i na vyčištění židlí.

Extrakční metodou je možné čistit téměř všechny druhy (přírodní, syntetické látky) židlí (výjimkou jsou židle s vodoodpudivým povrchem – kůže, koženka).

Formulář pro nezávaznou objednávku čištění

Zavřít menu